072-33-80-431
לעזרה וייעוץ ראשוני חינם חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס:

פתרונות ייבוש

כאשר מנקים את הרצפה ושוטפים אותה במים, עד מהרה שאריות המים מתנדפים ומתייבשים. אך כאשר מגיעים המים אל מתחת לרצפה, מתחת לבלטות או אל תוך התקרה או הקירות, יש צורך בפתרון יזום ולפעמים יש צורך בכמה פתרונות. אלה הם פתרונות ייבוש שנועדו להשיב את החיים למסלולם. לאחר שהפעולה מתבצעת, הקיר יבש, המרצפות והמשטח התת רצפתי יבשים ואם צריך – ניתן לשקם נזקים כגון התקלפות בקיר או עובש שהגיע בשל הנזילה. 

ייבוש ללא הרס 
אילו פתרונות ייבוש יש כיום בנמצא? פתרון מסוג אחד הינו חציבה בקיר או סילוק של מרצפות על מנת לאפשר לעודפי מים ולחות להתאדות. כאשר פעולה כזאת התבצעה כחלק מתיקון צנרת או כאשר בכל מקרה תוכנן שיפוץ מקיף – זוהי פעולה סבירה.

אבל לא תמיד יש היגיון בביצוע פעולה שכזאת לצורך ייבוש. למשל, כאשר הצטברו הרבה מים מתחת לרצפה או בתוך הקיר ובעיית איטום כבר סודרה או שצינור מחורר הוחלף, דרושים פתרונות אחרים. למרבה המזל, ניתן בהחלט למצוא פתרונות לייבוש גם מבלי לנקוט בצעד דרסטי של הרס. כך לא יהיה צורך להשקיע בשיפוץ המבנה, שימוש במלט או הזמנת מלאי של אריחי רצפה.
 

ייבוש בשיטה מתקדמת 
אילו פתרונות ייבוש זמינים כיום, בשיטה מתקדמת? הפתרונות כוללים שימוש במכונות לייבוש מבנים באמצעות מערכת של צינורות. הצינורות הללו מוחדרים לנקודות נבחרות, שבהן הייבוש יהיה מהיר והתוצאה תהיה מושלמת. לאחר שבודקים את המיקום המדויק שבו יש לבצע את הייבוש, מבצעים פעולות במינימום פגיעה למבנה. 

לרוב, ניתן להסתפק בקידוחים זעירים שדרכם מכניסים את צינורות הייבוש. במידת האפשר, מבצעים את הקידוחים הללו במרצפות סמויות או באזורים בקיר שאינם גלויים לעין. הנקודות הנבחרות יהיו למשל כאלה שמעליהן או בסמוך עומד מכשיר חשמלי (מקרר או מכונת כביסה למשל). במקרים מסוימים ניתן לבצע קידוח בין בלטות, במקום שבו מצוי חומר המילוי (רובה).

הייבוש בשיטה המתקדמת נעשה באופן יסודי, באמצעות הזרמה של אוויר חם ולפעמים גם בתוספת שאיבה, בהתאם לצורך. במהלך הייבוש בודקים את רמת הלחות ורק כאשר מגיעים לתקן, מסיימים את העבודה. יש לציין כי יש פתרונות ייעודיים לייבוש של הצפות רציניות ודליפות, גם במרתפים ומחסנים. 
 

לעזרה וייעוץ ראשוני חינם
חייגו 072-33-80-431
drytechltd@gmail.com
לעזרה וייעוץ ראשוני חינם
חייגו 072-33-80-431 | drytechltd@gmail.com