בשיתוף עם חברות הביטוח: מנורה • הכשרה • הראל • שירביט

לעזרה וייעוץ ראשוני חינם צרו קשר בהקדם

 072-33-80-431

 
072-33-80-431
לעזרה וייעוץ ראשוני חינם חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס:

ייבוש תת רצפתי

כאשר מגלים נזק בצנרת המים שתחת הרצפה, יש צורך לסלק את המרצפות ולתקן את הצינור או להחליף אותו. אחר שהצינור הוחלף או תוקן, יש צורך לבדוק מה מצב הרטיבות שתחת הרצפה. אם רמת הרטיבות נמוכה, ניתן להשאיר את המצב כמו שהוא מספר ימים עד ליבוש. אם רמת הרטיבות גבוהה, לא ניתן לצפות ליבוש טבעי.

במקרה כזה, יש צורך לבצע ייבוש תת רצפתי. יש לציין כי יבוש מסוג זה יש לבצע גם לאחר הצפה שהובילה לרטיבות תת רצפתית. נדגיש כי ניתן כיום לבצע את הייבוש גם ללא פינוי המבנה וללא פינוי ריהוט. 

מדוע חשוב הייבוש
מתחת למרצפות תמיד ישנו מצע של חול ולפעמים של סומסום. הרטיבות שחודרת לאותו המצע עשויה להיות מסוכנת שכן משקל המים יכול להטיל עומס ניכר על המבנה כולו. אך אפילו אם אין סכנה ממשית למבנה ולרצפה, לא ניתן לחיות בשלום עם רטיבות שתחת הרצפה.

ייבוש תת רצפתי חיוני שכן הוא מונע נזקי רטיבות לתקרה שלמטה (כאשר מדובר בבניין דירות, למשל). הייבוש גם מונע לחות שגורמת להיווצרות עובש, ריח לא נעים או סיכון תברואתי ובריאותי. על הייבוש להיעשות באופן מקצועי ואיכותי, כאשר לאחר מכן מקבלים רצפה יבשה לחלוטין, בלי פשרות. 
 
תהליך הייבוש התת רצפתי 
לפני שמתחילים בביצוע תהליך הייבוש, יש צורך לבדוק מהי רמת הלחות שתחת הרצפה. כמו כן, יש צורך לוודא כי לא מגיעים מים או נוזלים אחרים ממקור כלשהו. חייבים לוודא כי אם היה נזק בצינור הוא אכן תוקן ואם הייתה חדירת מים מבחוץ, ליקוי האיטום סודר אף הוא. רק אז, ניתן להמשיך להגיע לחלק המרכזי, לטובת ייבוש תת רצפתי.

לאחר שמאתרים את המוקד או המוקדים של הרטיבות התת רצפתית, יש להחדיר לשם צנרת המחוברת למכונות יבוש. הייבוש יכול להיעשות או באמצעות הזרמת אוויר חם או באמצעות שאיבה ממש (בהתאם לרמת הרטיבות). ניתן להכניס את הצנרת תוך מינימום של נזק לרצפה – קידוח חור מינימאלי באזור נסתר ולעיתים קידוח במרווחים שבין המרצפות. לאחר הייבוש, קל להחזיר את המצב לקדמותו שכן לא היה צורך בהריסת מרצפות או קירות. 
 

לעזרה וייעוץ ראשוני חינם
חייגו 072-33-80-431
drytechltd@gmail.com
לעזרה וייעוץ ראשוני חינם
חייגו 072-33-80-431 | drytechltd@gmail.com