בשיתוף עם חברות הביטוח: מנורה • הכשרה • הראל • שירביט

לעזרה וייעוץ ראשוני חינם צרו קשר בהקדם

 072-33-80-431

 
072-33-80-431
לעזרה וייעוץ ראשוני חינם חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס:

איתור נזילות

רטיבות בתוך בית, דירה או כל מבנה אחר, יכולה להיות תוצאה של חדירת מים מבחוץ. זה יכול לקרות כתוצאה מאיטום לקוי או בלתי מספק, דרך הגג או מרפסת פתוחה. רטיבות בתוך המבנה יכולה באותה המידה להיות גם תוצאה של נזק בצנרת, שהתיישנה והתבקעו בה סדקים או חורים. על מנת שניתן יהיה להתמודד עם הבעיה חשוב לבצע איתור נזילות.

לאחר מכן יש שתי פעולות שצריך לבצע. הפעולה הראשונה היא החלפת הצינור או תיקון בעיית האיטום. הפעולה השנייה היא ייבוש המבנה ושיקום. הייבוש צריך להתבצע באופן מקצועי, במכשור שיכול להגיע אל הרטיבות שבתוך הקירות או מתחת למרצפות. 

מהם הסימנים לקיום נזילה
לפעמים, הסימנים המעידים על קיומה של נזילה יהיו ברורים לעין. סימנים כאלה עשויים לכלול למשל עובש שמופיע בתקרה או בקיר. לפעמים ניתן יהיה להבחין כי הטיח מתקלף ומתפורר או שיש עדות לריח לא נעים. אם הבחנתם בקילוף או נקודות שבהן הצבע של הקיר השתנה, יש סיכוי רב שמדובר בנזילה.
 

אבל גם עדות ברורה שכזאת לא יכולה להספיק כאשר רוצים להבין עד הסוף מהו מקור הנזילה, מהיכן בדיוק המים חודרים ועד כמה חמורה הבעיה. כאשר רוצים לבצע איתור נזילות רציני, יש שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לחצוב בקיר או להרים את הבלטות כדי לחשוף את הצנרת. אפשרות שניה – להיעזר בציוד לאיתור עודפי מים, לחות ונזילות גם ללא צורך בשבירת קירות. 

זיהוי נזילות באמצעים חכמים 
המילה האחרונה בתחום איתור הנזילות הינה טכנולוגיה שמאפשרת להביט אל תוך הקיר או מתחת לבלטות, בלי לבצע פעולת הריסה. מדוע איתור נזילות בצורה כזאת נחשב למומלץ? זה עדיף מכיוון שכך ניתן להבין בדיוק את ממדי הבעיה לפני שניגשים אל הפתרון. בצורה כזאת, ניתן לצמצם את פעולות ההרס שלפני השיקום.

אם אפשר להרים רק מרצפת אחת בכדי לתקן נזילה, זה עדיף על פני הרמה של רצפה בחדר שלם. אם ניתן להבין בדיוק מאיזה מוקד מגיעה הרטיבות, ניתן לתקן וליבש ביעילות רבה, בלי לבזבז זמן ולא פחות חשוב, מבלי לבצע טעויות.
 

לעזרה וייעוץ ראשוני חינם
חייגו 072-33-80-431
drytechltd@gmail.com
לעזרה וייעוץ ראשוני חינם
חייגו 072-33-80-431 | drytechltd@gmail.com